Интернет-библиотека NemaloKnig.com: читай-качай!

Книги серии «Ender (pl)»

Эта серия относится к следующим жанрам: Фантастика, Научная Фантастика
В этой серии представлено творчесво следующих авторов: Card Orson Scott

 Название
 Автор
 Жанр
Gra Endera , часть 1.

Wobec śmiertelnego zagrożenia z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego.

Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka…


Nagroda Nebula 1985.

Nagroda Hugo 1986.

Автор: Card Orson Scott
 
Mówca umarłych , часть 2.

Kontynuacja wątków zarysowanych w Grze Endera. Niezagrożona ludzkość zaczyna współczuć pokonanym napastnikom i skazuje Endera na banicję. Tymczasem otwartość Ziemian zostanie wystawiona na próbę przez kolejne zjawienie ię obcych.


Nagroda Nebula 1986.

Nagroda Hugo 1987.

Автор: Card Orson Scott
 
Ksenocyd , часть 3.

Ender jako chłopiec uratował Ziemię przed najazdem Robali, wdzięczność ludzi nie trwała jednak długo. Winą za morderstwo na obcej rasie obarczyli tego, który ich uratował. Szanują i podziwiają Mówcę Umarłych, twórcę odnowy moralnej, który głosi szacunek dla wszelkiej formy życia. Nikt nie wie, że Ender i Mowca to ta sama osoba. Mówca zostaje wezwany na planetę Lusitanię, gdzie odkryto kolejną formę inteligentnego życia. Prosiaczki po śmierci swej pierwszej swej formy cielesnej otrzymują formę drzewa. W procesie przejścia konieczny jest udział pewnego wirusa, który zagraża życiu ludzi, na dodatek jest to wirus myślący. Kongres międzyplanetarny wydaje rozkaz zniszczenia planety. Kryzys narasta…

Автор: Card Orson Scott
 
Dzieci Umysłu , часть 4.

Ostatni tom sagi o Enderze. Sojusznicy Endera wyruszają na spotkanie lusitańskiej flotylli sposobiącej się do zniszczenia planety zamieszkanej przez trzy rasy istot rozumnych. Czy uda im się nie dopuścić do masakry? Jaką rolę odegra Ender? Odpowiedzi na te pytania są bardziej zaskakujące niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Автор: Card Orson Scott
 

 Жанры книг


 Новые обзоры